Описание
о́ктор Ха́ус (англ. House M.D.) — американський телесеріал про геніального лікаря-діагноста Ґре́ґорі Ха́уса (англ. Gregory House) (Х'ю Лорі англ. James Hugh Calum Laidlaw Laurie) та його команду. Серіал дебютував 16 листопада 2004 року на каналі FOX. Серіал має велику популярність у світі і неодноразово отримував престижні теле-нагороди. Зокрема, він зібрав найбільшу кількість телеглядачів за підсумками 2008 року — за кожним епізодом серіалу спостерігало в середньому 81,8 млн із 1,6 млрд глядачів у 66 країнах світу[2].
В Україні трансляція першого сезону серіалу розпочалася 7 грудня 2008 року на телеканалі СТБ [3]. Переклад на українську першого сезону здійснила компанія «Так Треба Продакшн»[4], надалі ж перекладом переймався телеканал СТБ безпосередньо.Зміст [сховати]
1 Загальна інформація
2 Зміст
3 Медицина в серіалі
4 Цікаві факти
5 Особливості трансляції в Україні
5.1 Рейтинги
5.2 Переклад
5.3 Перспективи
6 6 сезон
7 Примітки
8 Зовнішні посилання
[ред.]
Загальна інформація
Доктор Хаус (у виконанні англійського актора Х’ю Лорі, що одержав за цю роль «Золотий глобус» в 2006 й 2007 роках, премію «Еммі» в 2005, нагороду Гільдії телеакторів в 2007, 2009 та безліч інших) — блискучий фахівець у галузі захворювань нирок (нефрологія) і інфекційних хвороб, але через деякі особливості його характеру його не можна назвати улюбленцем пацієнтів і колег — він замкнутий, різкий і цинічний, схильний до мізантропії й бунтарства. Він не обтяжує себе дотриманням правил гарного тону й часом здається, що він повністю позбавлений почуття жалю (що, однак, невірно). Найкраще говорить про життєву позицію Хауса цитата доктора Формана: «Він не порушує правила, він їх ігнорує»; а також його улюблене твердження — «Усі брешуть». Як не дивно, саме цей підхід нерідко допомагає йому розібратися у найскладніших і неймовірних випадках, а значить урятувати життя ще одному пацієнтові.
Його асистенти, молоді й багатообіцяючі лікарі — імунолог Елісон Кемерон (Дженніфер Моррісон), невролог Ерік Форман (Омар Еппс) і реаніматолог Роберт Чейз (Джессі Спенсер). У четвертому сезоні з'являться нові асистенти: Тринадцята (Ремі Хадлі) (Олівія Уайлд), Лоренс Катнер (Кал Пенн) та Кріс Тауб (Пітер Джейкобсон).
Інші його соратники — доктор Джеймс Уїлсон (Роберт Шон Леонард), онколог й, можливо, єдиний друг Хауса, і доктор Ліза Кадді (Ліза Едельштейн), ендокринолог, а також завідувач лікарні.
Хаус часто виражає глибоке й укорінене розчарування в людях, але, можливо, його уїдливість пояснюється хронічним болем у нозі (інфаркт чотириголового м'яза правого стегна), через що він ходить з паличкою. Хаус постійно приймає вікодин від болю в нозі (і має залежність від нього), а також коли якась справа стомлює або дратує його.
[ред.]
Зміст
Більшість епізодів починаються поза стінами Прінстон-Плейнсборо (англ. Princeton-Plainsboro), клінічної лікарні, де працює Хаус. На початку епізоду, як правило, показані події, які передують проявові симптомів у пацієнта. Протягом епізоду команда лікарів намагається визначити хворобу, що викликає ці симптоми. Команда приходить до діагнозу, використовуючи метод диференціальної діагностики, при цьому Хаус керує обговоренням діагнозу.
Часто хворобу неможливо відразу визначити, тому що пацієнт збрехав про симптоми й обставини, що призвели до невідомої хвороби (наприклад, любовному романі на стороні, про роботу, що викликала хворобу, і т.д.), хоча пацієнт, як правило, не усвідомлює важливості прихованої інформації. У зв'язку із цим Хаус часто говорить «усі брешуть» або «пацієнт бреше» у процесі обговорення.
Небажання Хауса виконувати зобов'язання по роботі в клініці — частий додатковий сюжет серіалу. У клініці Хаус працює з пацієнтами у своїй звичайній ексцентричній і дотепній манері, часто пропонуючи нетрадиційні методи лікування й дивуючи пацієнтів швидкими й точними діагнозами після того, як він, здавалося.