Описание
Історія Вінницького гуманітарно - педагогічного коледжу починається у 1931 році
Саме тоді, в 1931 році, зважаючи на гостру потребу в педагогічних кадрах, Народний Комісаріат освіти України прийняв рішення про відкриття у містечку Немирові на Вінниччині педагогічного технікуму. Вже 5 жовтня 1931 року в приміщенні колишньої Немирівської гімназії розпочались заняття. У 1940 - 41 навчальному році в технікумі навчалося 576 учнів та працювали 25 викладачів. Роботу технікуму перервала Велика Вітчизняна війна. 9 липня 1941 року учні технікуму були евакуйовані, а частина з них разом з викладачами пішли до лав Червоної Армії.
Після звільнення Вінниччини з середини квітня 1944 року в приміщенні педтехнікуму почала працювати педагогічна школа, яка у 1945 році набуває статус педагогічного училища.
В середині 70 - х років на шкільному та дошкільному відділеннях навчалося 740 учнів, з ними працювало понад 70 викладачів. Щорічно училище випускало 180 -210 спеціалістів, проте потреба в кадрах була значно більшою.
Розширити матеріальну базу та збільшити прийом до училища в Немирові не було можливості, тому Міністерство освіти УРСР своїм наказом № 227 від 10 серпня 1979 року перевело Немирівське педучилище на базу розформованої Вінницької школи - інтернату і перейменувало його у Вінницьке педагогічне училище. З цього часу розпочався новий етап в історії училища. Воно отримало хороший навчальний корпус з актовим та спортивними залами, гуртожитками, їдальнею, стадіоном. За кілька років сформувався новий педагогічний колектив, кількість викладачів зросла до 130, учнів до 1200. В 1980 році було відкрито заочне відділення більш ніж на 600 учнів.
У відповідності до наказу міністерства освіти № 218 від 20 червня 1997 року Вінницьке педагогічне училище стало училищем Вінницького державного педагогічного інституту імені Михайла Коцюбинського, а після перетворення інституту в університет з 4 лютого 19989 року отримало назву - училище Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. На основі рішення ДАК від 22 червня 2004 року (Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.07.2004 року № 558) училище перестало бути підрозділом Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, і отримало статус самостійної одиниці - Вінницького обласного комунального гуманітарно - педагогічного коледжу.
За час свого існування училище підготувало близько 17 тис. Вчителів початкових класів та вихователів дошкільних установ. Серед випускників училища десятки відомих в області та за її межами педагогів, керівників освітніх закладів, громадських діячів, композиторів, поетів.
Сьогодні училище - сучасний навчальний заклад з високим рівнем організаційно - методичної роботи, зі сталими і цікавими традиціями.
Навчальний процес проходить у 43 навчальних кабінетах, 3 майстернях, 3 спортивних залах, залі хореографії і ритміки, обладнання яких забезпечує підготовку молодших спеціалістів. На території училища знаходиться 2 гуртожитки, в яких проживають понад 300 студентів, функціонує їдальня на 180 посадочних місць.
На високому рівні в училищі позакласна виховна робота. Працюють вокальний ансамбль "Веселка" та студентський хор, які мають звання Народних, неодноразовими призерами обласних та міських оглядів художньої самодіяльності є вокально - інструментальний ансамбль "Троїсті музики", ансамбль баяністів, бандуристів, танцювальний колективи.