Описание
Історія виникнення бджільництва
Перші згадки про зародження бджільництва датуються ще 13000 років до нашої ери. Істориками знайдені печерні картини на яких людей вжалюють бджоли, коли ті намагаються зібрати клейку рідину.
Гіппократ, батько медицини, велике значення надавав лікарським і харчовим властивостям меду. Через кілька століть мистецтво бджільництва передалось від греків до римлян, а потім і на решту світу. Мед є джерелом багатьох традиційних міфів. У грецькій міфології мед вважався їжею богів Олімпу і споживаючи його вони досягали безсмертя.
За 4000 років, мед використовувався як засіб для лікування захворювань: Стародавні єгиптяни використовували його при опіках, шкірних виразках і для швидшого загоювання ран Запалення повік Грибкових інфекціях Болі в животі і проносі Болі у горлі
Все про бджільництво в Україні
Бджільництво дуже поширений вид сільського господарства. Ним займаються люди у кожній країні світу. Бджоли допомагають не лише виробляти мед, віск, прополіс але і запилюють сільськогосподарські культури. Якщо ви почнете займатись цим старовинним ремеслом то уже не зможете від нього відмовитись.
Старе прислів'я бджільництва: "Є так багато способів тримати бджоли як є бджолярів". Дійсно, за довгі роки бджолярі випробували самі різноманітні методи догляду за бджолами. Але точно сказати які з них підійдуть саме вам не зможе ніхто. Головне відноситись до роботи з любов'ю, терпінням і з часом ви самі зрозумієте що і як краще робити.
Переваги бджільництва як діяльність і для отримання доходів Бджільництво вимагає менше часу, грошей та інвестицій Бджільництво не конкурує за ресурси з будь-якоя іншою сільськогосподарською діяльністю Бджільництво має позитивні екологічні наслідки. Бджоли грають важливу роль в запиленні багатьох квіткових рослин, збільшують врожайність овочів і фруктів Бджоли можна утримувати у місцях де займатись вирощуванням культур набагато важче, наприклад в гірській місцевості Бджільництво можна займатись як групами так і самотужки Потреба меду та воску на ринку дуже висока і здебільшого не буде виникати проблем із їх збутом
Джерело доходів у Бджільництві
В Україні бджільництвом здебільшого займаються фермери як вторинною діяльністю. Воно вимагає менше часу в порівнянні з іншими видами сільськогосподарської діяльності і може здійснюватися у вільний від іншої роботи час.
Основними продуктами для збуту у бджільництві є мед, віск і прополіс. Мед широко використовується для харчування, у фармацевтичній і косметичній галузі, як інгредієнт для ліків і косметичних масок. Лікарі часто рекомендують пацієнтам споживається мед щодня для лікування і профілактики. Він також вважається корисним для хворих на цукровий діабет.
Віск в основному використовується в промисловості для виготовлення свічок, фарб, мастил, полі-ролей для дерева і автомобілів, ним покривають різні предмети для підвищення корозієстійкості. Віск використовувався в давнину в якості тимчасової знімної моделі лиття по виплавлянню золота, срібла та інших матеріалів.
Прополіс бджоли збирають з кори хвойних дерев, тополі або інших природних джерел. Поєднуючи віск і прополіс, бджоли отримають хороший матеріал для будівництва свого гнізда. Також, антибактеріальна властивість прополісу дозволяє захистити вулик від вірусів і бактерій. Люди в основному використовують прополіс для лікування вірусних захворюваннях, виразок, поверхневих опіків. Вважається також що він впливає на здоров'я серця, зміцнюють імунну систему і зменшує шанси появи катаракти.