Описание
Факультет ветеринарної медицини був створений у 1987 році. Декан факультету, Ревунець
Факультет атестований за ІУ рівнем акредитації. Готує лікарів, бакалаврів та магістрів ветеринарної медицини зі спеціальності «Ветеринарна медицина» та спеціалізацій «Хвороби свиней», «Хвороби великої рогатої худоби», «Хвороби коней», «Хвороби дрібних тварин», «Лабораторна справа». Здійснюється підготовка аспірантів зі спеціальностей: ветеринарне акушерство; паразитологія та гельмінтологія; епізоотологія та інфекційні хвороби тварин; фізіологія, морфологія та онкологія тварин. З 1987 до 2010 року підготовлено понад 1000 фахівців ветеринарної справи.
Навчально-клінічний корпус факультету знаходиться в мальовничому куточку Ботанічного саду. Має 20 лабораторій, устаткованих сучасним обладнанням, навчально-ветеринарну клініку, клініку великих тварин, музей ветеринарних препаратів, комп’ютерний клас, читальний зал.
На факультеті навчається близько 500 студентів. Виробнича практика проводиться в навчально-дослідному господарстві “Україна”, в господарствах районів області, на фермах Великої Британії, Німеччини і Данії.
Студенти факультету займаються науково-дослідною роботою в гуртках кафедр. Частина з них бере участь у дослідженнях за госпдоговірними тематиками.
Молоді спеціалісти працюють в Житомирській, Вінницькій, Хмельницькій, Рівненській, Волинській та інших областях України.
Навчальну та науково-дослідну роботу проводять 36 викладачів та 22 співробітника. Серед них 5 докторів наук та 28 кандидатів наук.
На факультеті працюють кафедри:
анатомії та гістології; акушерства та хірургії; мікробіології, вірусології та епізоотології; внутрішніх хвороб тварин та фізіології; паразитології, ветеринарно-санітарної експертизи та зоогігієни.
Кафедра анатомії і гістології
Створена у січні 1990 року. Завідувач кафедри – доктор ветеринарних наук, професор Горальський Леонід Петрович, є автором та співавтором багатьох підручників та монографій, патентів на винаходи та корисні моделі. Основний напрямок наукової роботи кафедри – вивчення морфофункціональних змін в організмі тварин за інфекційній патології та впливу іонізуючого випромінення.
Кафедра забезпечує навчальний процес з наступних дисциплін: анатомія свійських тварин, морфологія сільськогосподарських тварин, цитологія, ембріологія та гістологія, патологічна анатомія, розтин та судова ветеринарія; історія ветеринарної медицини.
Кафедра акушерства і хірургії
Створена в 1995 році. Кафедру очолює доктор ветеринарних наук, професор Калиновський Григорій Миколайович, співавтор підручників “Загальна ветеринарна хірургія”, “Частна ветеринарна хірургія”, “Болезни собак и кошек”,”Болезни молодняка сельскохозяйственных животных” та багатьох інших, автор та співавтор патентів на винаходи та корисні моделі. Основний напрямок наукової роботи кафедри – вивчення природної резистентності і відтворювальної здатності тварин та розробка методів їх корекції за умов тривалого впливу на організм іонізуючого випромінення.
В лабораторіях кафедри і на клініках студенти вивчають дисципліни хірургічного циклу; ветеринарне акушерство, гінекологію та біотехнологію розмноження тварин; ветеринарну анестезіологію: хвороби молочної залози; імунологію відтворення. На базі господарств Попільнянського району створені та активно працюють філії кафедри.
Кафедра мікробіології, вірусології та епізоотології
Створена в 1992 році. Керує кафедрою доктор ветеринарних наук, професор Галатюк Олександр Євстафійович, автор та співавтор багатьох монографій та підручників, патентів на винаходи та корисні моделі та понад 200 наукових праць. Наукова робота кафедри присвячена вивченню крайової епізоотології та розробці методів діагностики та боротьби з найбільш небезпечними хворобами тварин в Центрально-Північному регіоні України.
Кафедра здійснює підготов