Описание
Факультет здоров'я, фізичного виховання та туризму забезпечує підготовку фахівців за дуже важливим напрямом підготовки з фізичного виховання та спорту для кваліфікованої роботи з різними віковими групами населення, які мають певні відхилення в стані здоров’я та потребують фізичної реабілітації за допомогою фізичних вправ, оздоровчих сил природи, гігієнічних чинників. Потреба у підготовці фахівців цього напряму, з огляду на стійку тенденцію до зростання захворюваності населення України, невпинно зростає.
Загальні тенденції розвитку й удосконалення системи фізичного виховання визначили роль, яку в цій сфері відіграють фізична реабілітація, рекреація та інші засоби зміцнення здоров’я людей, що пов’язані з використанням різних науково обґрунтованих форм рухової активності. Їхнє суспільне значення відчутно збільшилося – попри всі економічні й інші труднощі сьогоднішніх повсякденних реалій людей усе більше приваблює здоровий спосіб життя – і тому є попит на те, що може цьому сприяти.
Враховуючи ці фактори, в 1996 році в Національному університеті фізичного виховання і спорту було ухвалено рішення про утворення факультету фізичного виховання, рекреації та оздоровчої фізичної культури. У 2005 р. у НУФВСУ було здійснено реорганізацію структурних підрозділів, у результаті якої факультет фізичного виховання, рекреації та оздоровчої фізичної культури, а також факультет спортивної медицини і фізичної реабілітації об’єднали у факультет фізичного виховання, фізичної реабілітації та спортивної медицини (тепер факультет здоров'я, фізичного виховання та туризму).
Нині факультет здійснює підготовку бакалаврів за такими напрямами: «Фізичне виховання», «Здоров’я людини» (професійне спрямування – «Фізична реабілітація», «Фітнес та рекреація»), «Туризм» а також магістрів за такими спеціальностями: «Фізичне виховання», «Спорт (психологія спорту, біомеханіка спорту)», «Фізична реабілітація», «Фітнес та рекреація».
Сьогодні на факультеті навчається 710 студентів, з них 152 студенти освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр». Підготовка здійснюється за державним замовленням та за кошти фізичних/юридичних осіб.
Щороку найкращим студентам факультету призначають іменні стипендії різних рівнів, серед них є стипендіати Президента України, Верховної Ради України, НОК України тощо; це відмінники навчання, учасники розробок наукових тем, громадські активісти.
Складовою навчального процесу на факультеті є активне залучення студентів до наукових досліджень. Студенти факультету беруть участь в університетських та студентських конференціях в інших ВНЗ, є переможцями і лауреатами всеукраїнських конкурсів, олімпіад.
До складу факультету здоров'я, фізичного виховання та туризму входять такі кафедри: фізичної реабілітації, здоров'я, фітнесу та рекреації, теорії та методики фізичного виховання, педагогіки та психології, кінезіології, туризму. Серед професорсько-викладацького складу кафедр факультету – 15 докторів наук та професорів, понад 50 кандидатів наук та доцентів, викладачі з вченими ступенями. Вони є авторами підручників та посібників або розділів у них, монографій, керівниками дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.